Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą projektowanie, budowę oraz serwisowanie saun na terenie min. miasta Wrocław. Na co dzień funkcjonujemy na terenie całej Polski i takie też referencje udostępniamy Państwu do wglądu. Starając się sprostać wymaganiom naszych klientów oraz dynamicznie zmieniającym się standardom rynku zawsze dbamy o to, by nasze sauny posiadały najwyższą jakość, certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające je do użytku oraz perfekcyjnie zaprojektowany design.
Fanów sauny nie trzeb przekonywać do jej zakupu, jednak wybór rodzaju sauny jest istotny i warty przemyślenia przed zakupem.

Producent saun radzi

Wybierając saunę pamiętaj, że jej typ ma znaczenie.
Początkującym polecamy wybór sauny parowej, tak zwanej łaźni rzymskiej. Temperatura w niej wynosi 45-60°C a wilgotność 40-65% co ułatwia swobodne oddychanie.
Zaawansowanym fanom sauny polecamy saunę suchą, tak zwaną fińską. W tej saunie nastawiamy ciało na dużą temperaturę 90-110°C. Wilgotność w saunie fińskiej to zaledwie 5-10% przez co nie jest ona przeznaczona dla wszystkich użytkowników.
Sauna mokra to wybór dla osób dbających o wygląd, które mają problem z łojotokiem i zbyt tłustą skórą. Temperatura w niej wynosi 75-90°C a wilgotność 20-30%.
Nowoczesnym rozwiązaniem jest sauna na podczerwień. Temperatura w niej wynosi 50°C i powoduje efekt podobny do sauny tradycyjnej. Różnica polega na braku kontaktu z gorącym powietrzem a jedynie z promieniami działającymi na skórę.

Właściwości relaksacyjne korzystania z sauny

Największe korzyści z korzystania z sauny pozna ten, kto połączy zabieg przegrzania ciała z późniejszym jego szybkim ochłodzeniem. Ciepło sauny pobudza Twój układ krążenia i dochodzi wtedy do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Twoje serce zaczyna szybciej bić co sprzyja lepszemu ukrwieniu i daje odprężający efekt. W tym procesie pobudzają się endorfiny i pobudza układ odpornościowy. System przemiany materii również zostaje pobudzony co może , przy częstym korzystaniu z sauny, spowodować utratę wagi. W saunie pozbędziesz się uciążliwych zakwasów z mięśni i doprowadzisz do ogólnego rozluźnienia ciała co spowoduje spokojny sen w nocy.

Właściwości zdrowotne korzystania z sauny

Sauna może być też rozwiązaniem na Twoje problemy zdrowotne. Pomaga szczególnie na choroby reumatyczne i zwyrodnienia stawów. Wspomoże Cię w dolegliwościach takich jak : rwa kulszowa, nerwobóle czy przykurcze mięśniowo-stawowe. Korzystanie z sauny może być ratunkiem na częste infekcje dróg oddechowych takie jak zapalenie zatok czy krtani. Sauna pomaga na kłopoty z przemianą materii, choroby żołądka czy pęcherz moczowy. By mieć pewność, że możesz korzystać z sauny najlepiej zapytaj o to swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Wpływ sauny na urodę

Jako producent saun wiemy doskonale jaki wpływ na urodę mają nasze produkty. Podczas gdy Twoja skóra rozgrzewa się do 40°C wydziela ona pot, który chroni Twoje ciało przed przegrzaniem. To z wydzielanym potem Twój organizm wydala toksyny i zanieczyszczenia skóry. Z odblokowanych gruczołów łojowych wydziela się namiar serum przez co skóra staje się wyraźnie oczyszczona, gładka i lepiej ukrwiona. Pamiętaj o uzupełnieniu zdrowych płynów po wizycie w saunie by efekt odnowy utrzymał się na dłużej. Zadbaj tez o nawilżenie o odżywienie jej naturalnym kosmetykami.

Realizacje – sauny Wrocław

Jeśli wybraliście już Państwo swój ulubiony typ sauny to zapraszamy do kontaktu.
Nasze realizacje można obecnie podziwiać w wielu domach jednorodzinnych na terenie całej Polski (min. Wrocław czy Warszawa) oraz w całej masie obiektów użyteczności publicznej, jak pensjonaty wypoczynkowe, obiekty sportowe oraz rekreacyjne czy hotele. Wszystkie nasze sauny powstały w oparciu o bardzo dobrej jakości materiały i technologię takich szwedzkich i fińskich producentów jak Harvia Oy czy Tylo. Budujemy sauny od podstaw lub na Państwa życzenie przekształcamy całe pomieszczenia na profesjonalne sauny parowe, suche oraz na podczerwień. Wszystko to dzięki naszemu profesjonalnemu zespołowi, posiadającemu nie tylko wszystkie niezbędne umiejętności, ale i wiedzę na temat naszych produktów oraz ich eksploatacji.
Zawsze służymy Państwu niezbędną porada i to nie tylko podczas kompletacji zamówienia, ale również jeśli chodzi o działanie naszych saun oraz zasady ich prawidłowej eksploatacji. Każde zlecenie zawsze kończymy przeprowadzeniem z Klientem kompleksowego szkolenia w zakresie obsługi sauny i postępowania w razie najbardziej typowych problemów i awarii.
Kontaktując się z nami otrzymują Państwo gwarancję relaksu – zapraszamy do zakładki kontakt!

Close Menu